Přeskočit na obsah

Pomáháme druhým plnit sny

Kluci Fanda a Tonda přišli jednoho dne do školy s nápadem podpořit projekt šesti obyvatel Domova bez bariér v Hořicích, kteří se rozhodli splnit si svůj sen a letět poprvé k moři. Vzhledem k tomu, že mají určitá zdravotní znevýhodnění, potřebují speciální pomůcky, asistenty, bezbariérový hotel atd. Byla spuštěna veřejná sbírka. A tak kluci přednesli svůj návrh ve škole spolužákům ze druhého trojročí a všichni společně se rozhodli, že částku 4.000,- vybranou ze sběru starého papíru darují právě na tuto výpravu Účastníkům zájezdu „na vozejku“.

S paní hospodářkou se naučili sepsat darovací smlouvu, v informatice vytvořili poukaz s danou hodnotou a vše předali v Domově bez bariér. Na děti v dalších dnech čekalo překvapení v podobě anonymního dopisu s poděkováním a částkou 3.000,-, kterou by chtěl nejmenovaný dárce přispět jménem dětí. Je hezké vidět, že čin mladých inspiroval dospělého.

Nyní je sbírka ukončena. Dobré dílo se podařilo! Milí účastníci zájezdu „na vozejku“, užijte si to! A těšíme se na slíbený pohled z turecké Antalye.