Přeskočit na obsah

Malé ohlédnutí za domácím učení

V posledních dvou měsících, kdy se svět jakoby na chvíli zastavil, prožily děli z Montessori i spoustu krásných zážitků. Pojďte se s námi potěšit z některých výtvorů prvňáčků a druháčků z Montessori😊. Co všechno děti za dálkové podpory průvodců (svých učitelů) a za malého přispění rodičů zvládly vytvořit v prostředí „domácího učení“?

Zpočátku se jednalo o takové „oťukávání“ v podobě fotek z výletů – poznej ptáka, strom zasažený bleskem, rostlinku, místo… počítání letokruhů z pařezů … nákresy postupně rozkvétajících pupenů… setí semínek na záhoncích… klíčení rostlinek…  prostě pozorování krás jara… vytváření herbářů… i natočení videa úžasného žabího koncertu.

O Velikonocích se děti na Teamsech (přes internet) vzájemně inspirovaly vlastnoručním pletením pomlázky, pečením jidášků, vizovických firgurek, zdobení velikonočních vajíček s otisky listů a květů. Toto sdílení alespoň částečně zahnalo stýskání dětí po svých kamarádech a učitelkách. Mohli se vídat přes obrazovku monitoru, probírat vše, co je zajímalo… poslechnout si krátká výuková videa ke slovním druhům. Moc krásné bylo i páteční čtení na pokračování knihy Petra Sýse Ptačí sněm, jejíž ilustrace si děti prohlížely jako podkres k povídání.

Paní učitelky se snažily zpestřovat zadávané úkoly pomocí nejrůznějších šifer, hádanek, křížovek a také zajímavých námětů pro projekty. Těch se děti s nadšením jim vlastním zhostily úspěšně! Posuďte sami.

Nabídka témat byla široká – jaro, ptáci, hmyz, počasí, svět v ledničce (ze kterých koutů světa dovážíme potraviny), vytvoření vlastního ostrova… fantazii se meze nekladly😊.

A tak vznikla nová hra Robotika, ostrov Snarx či sopka chrlící lávu, byly vytvořeny miniknížečky s anglickými slovíčky, proběhlo testování pevnosti vaječných skořápek vlastní vahou, sledování a vyhodnocení počasí za duben, měření a vážení nejrůznějších předmětů, byly založeny nové kešky na Libíně a Tikově. Velký úspěch sklidily i projekty o konkrétních ptáčcích či hmyzu, ať už v papírové formě či jako prezentace natočené na mobil. Někdo se stal badatelem a pozorovatelem, jiný se rovnou učil včelařině, zahradničení či kameničině😊.

Klobouk dolů! Zvládli jste to skvěle! Děkujeme.