Přeskočit na obsah

Po dlouhé pauze zase spolu

V pondělí 25.5.2020 se po delší odmlce zaplnila Montessori třída šveholícími dětmi. Radostné setkání žáků i pedagogů po 2 měsících kontaktu pouze přes internet bylo zjevné😊. Děti se zase mohly společně učit, využívat nápadité Montessori pomůcky, zasadit zakořeněné listy fialek, které řízkovaly před uzavřením škol, vytvořit si nádherné čelenky z přírodních materiálů a také dle možností vyrazit společně na výlety…

Výprava ke Kalíšku

Po nezbytné svačince v altánku u Lomu svatého Josefa jsme se vypravili Malátovou stezkou až ke Kalíšku na Dachova. Cestou jsme pozorovali přírodu a užívali si nově umístěných atrakcí pro děti.

Den dětí

Na Den dětí jsme nejen pracovali, ale také oslavovali. Sami jsme si vytvořili ovocné špízy a pak si na nich s chutí smlsli.

Vycházka na Mohejlík

Ve škole jsme si vyrobili ručně malovaná kukátka, která jsme pak využili při vycházce na Mohejlík tím, že jsme hledali nejrůznější geometrické tvary ve svém okolí.

Kousek od Mohejlíku jsme také objevili kešku. Hurá!

Můj strom

Po hmatu a se zakrytýma očima jsme si ve dvojicích vyzkoušeli, jestli poznáme, o jaký strom se jedná. Každý jsme si našli „ten svůj“.

Cyklo výlet na Libín

Výlet na kolech – to je zábava! Sraz byl u ZŠ Na Habru a poté jsme se vydali vzhůru směrem na Libín. Za ušlapané kilometry jsme se odměnili ulovenou keškou na Libíně,  zmrzlinou na Vagóně a čachtáním u rybníka. Daneček měl trojnásobný úspěch – při svačině v lese ulovil ještěrku, u rybníka žábu a užovku😊.