Přeskočit na obsah

Přivítání nových prvňáčků

V úterý 9. června 2020 přivítali Montessori školáci při ZŠ Na Habru mezi sebe budoucí prvňáčky. Setkání rodičů i dětí se odehrálo v útulném prostředí pergoly Hořického gymnázia na dvoře budovy v Blahoslavově ulici. Původní plán na společné opékání špekáčků byl zmařen Medardem a očekávanými přeháňkami. Nicméně vše vyřešily šikovné maminky, když napekly různé dobroty lahodící oku i mlsným jazýčkům. Tatínkové také nezůstali pozadu a přislíbili prázdninovou pomoc při zařizování nových učeben.

Všechny přítomné přivítal Roman Chalupa, ředitel ZŠ Na Habru, poté se dostaly ke slovu Zuzka Slezáková a Lucka Wesfálová, průvodkyně (paní učitelky) žáků Montessori, aby mohly předat potřebné informace týkající se výuky v příštím školním roce. Představena byla i naše nová “krotitelka dravé zvěře v odpoledních hodinách”, Jana Jarošová. Její předchůdkyni Nikču Kulichovou, která se aktuálně věnuje krásným mateřským povinnostem, tímto moc zdravíme a děkujeme!

Dále Spolek Montessori přivítal rodiče nových žáků a seznámil je s aktivitami rodičů, nabídl rozšíření úspěšného týmu „Curling Stars Hořice“, informoval o společném víkendovém setkání v září, o přípravách dalších zajímavých přednášek, jako byla ta lednová s Jardou Duškem. Doprovázela ho tehdy Vlaďka Kennett, do loňska česká honorární konzulka na Novém Zélandu, a právě ona povede v příštím školním roce anglickou konverzaci pro Montessori třeťáky.

Všichni zúčastnění se také zvědavě vydali do druhého podlaží budovy na průzkum nově zrekonstruovaných prostor, které v příštím školním roce pojmou naše stále se rozšiřující počty školáků s Montessori výukou. Spolek Montessori Hořice přispěje na vybavení nových učeben padesáti tisíci korunami. Moc se také těšíme na další prostory ve sníženém přízemí budovy, kde brzy vzniknou plánované dílny. Na jejich vybavení rodiče Montessori žáků už dali dohromady – i s laskavou pomocí Vlaďky Kennett a Jardy Duška – více jak sto tisíc Kč.

Jsme rádi, že si Montessori vzdělávání v Hořicích nachází stále nové a nové příznivce. A právě pro ně byla již loni otevřena „Montessori školička“ pro předškoláky. Ale o ní až příště…

Pohodové prázdniny všem přejí

děti, rodiče i pedagogové z Montessori Hořice