Přeskočit na obsah

Cesta ke světlu 

Advent je časem zklidnění, dobou příprav na Vánoce a pro děti zejména časem velkého těšení se na štědrovečerní dárky. I v Montessori třídách při ZŠ Na Habru probíhalo toto „vánoční ladění“. Děti z 1. a 2. třídy se počátkem prosince sešly na sněhem pocukrovaném školním dvorku a v tichu si prošly každý sám Adventní spirálu tvořenou z voňavého chvojí a zářících svíček. Tato „cesta ke světlu“ je symbolem cesty do vlastního nitra, kde najdeme světlo, jímž můžeme prozářit sebe i svět kolem nás. Děti si samy vyrobily každý svůj svícen, který byl nejdříve součástí spirály a kterým potom doma mohly obdarovat své blízké. 

Také učebna starších dětí ze 3. a 4. třídy se v posledním týdnu před vánočními prázdninami proměnila v kouzelnou dílnu provoněnou větvičkami jehličnanů, plnou nejrůznějších ozdobiček a pracovních pomůcek. Děti si s nadšením vyráběly krásné svícny, stromečky z kuželů, novoroční a vánoční přání a mnoho dalšího. Na chodbě postupně vznikal obrovský betlém z kartonu. Děti ho samy navrhly, vyřezaly a naaranžovaly.

Poslední den ve škole žáci naladili své hudební nástroje (kytary, flétny, piano), ale i hlasivky, a společně si zazpívali koledy a jako bonus i vánoční píseň od Marka Ztraceného a Hanky Zagorové. S úsměvem na tváři a doznívajícími melodiemi v mysli se spokojeně rozešli do svých domovů vyhlížet překvapení od Ježíška.

I Vám všem požehnané Vánoce a šťastný nový rok 2022!

Adventní spirála v Montessori