Přeskočit na obsah

Hoř ohýnku, plápolej!

Naše červnové „spolkové“ rozloučení se školním rokem se už stalo samozřejmostí. Jedná se o příjemné setkání Montessori dětí, jejich rodičů, sourozenců, průvodkyň a asistentek. Letos ho Spolek Montessori Hořice uspořádal v pátek 14.6. v prostorách malebného areálu dachovského koupaliště.

Po páté hodině dorazili první účastníci, ať už pěšky, kolmo, auty či karavany, a postupně přicházeli další. Kdo neměl plné ruce stanových kolíků, pomáhal se sběrem dříví na oheň. Sirky se našly, oheň plápolal, opékalo se, hovořilo, na přetřes přišlo kde co.

Dokud bylo vidět, létaly vzduchem míče, disky, košíčky, děti se dobře bavily, rodiče též. Navzdory podmračené obloze a krátkému deštíku, se našel i jeden malý otužilý plavec, kterého nadšeně povzbuzovala skupinka chytrých suchozemců. Kdo potřeboval, chtěl či musel, ten šel brzy spát. Ostatní se družili a veselili dál. Hrálo se na kytary a zpívalo až do brzkého rána.

Ráno sluneční paprsky šimraly ospalce po tváři a lákaly je ven z vyhřátých pelíšků stanu či karavanu, aby se postupně scházeli u připravené snídaně. Doznívalo poslední přátelské klábosení, dětský smích …. a alou domů.
Bylo to moc milé setkání. Děkujeme, že jste přišli a na viděnou v září na Pecce!