Přeskočit na obsah

3D tiskárna v Montessori třídě

Rodiče dětí nám nachystali překvapení: 3D tiskárnu pro děti!
Zatím probíhají přípravné pokusy a projekty a plány, kterých se ujala skupina aktivních nadšených rodičů. První domácí výrobky přinesli do třídy Jakub a Majda.
Modely nazvali „robotíci“ a popsali postup výroby. Robotíci jsou složeni z různě velikých krychliček vytištěných na 3D tiskárně. Každý robotík je jiný a je složen z různých kostiček, vždy však o celkovém objemu 64 kubických centimetrů.

Robotíky jsme využili k třetímu velkému příběhu o vývoji člověka. Blíže jsme si povídali o umělé inteligenci, robotech, Karlu Čapkovi a současnému vývoji technologií. Připomněli jsme si návštěvu u studentů soukromého gymnázia, kde se v loňském roce seznámili s robotikou a vyrobenými modely studentů.

Výtvarného zpracování se ujala Majda a Adelka a Sára. Dívky tvořily dle vlastního návrhu. Pracovaly s akrylovými barvami, které dovolují více vrstev a to jim umožnilo věnovat se malbě i druhý den. Těšíme se, až bude tiskárna ve škole, že přibude více modelů, které využijeme ve výuce. Například v historii staveb, geometrických těles nebo třeba k doplnění speciálního materiálu v matematice.

Zuzana Slezáková, průvodkyně