Přeskočit na obsah

A je tu nový školní rok!

Prázdniny utekly jako voda a tak se 1. září otevřely dveře Montessori tříd ZŠ Na Habru již popáté.

V prvním trojročí prvňáčky i jejich rodiče přivítaly hlavní průvodkyně Lucka a Marcela. Slavnostního slova se ujali také pan ředitel Roman Chalupa a místostarosta Hořic  Martin Pour.

Hned poté se děti pustily do objevování. Jejich úkolem bylo ve třídách potichu objevit tajuplné pytlíčky a zjistit, co se v nich skrývá. Byla to první velká zkouška trpělivosti i respektu k ostatním. Dalším úkolem dětí bylo ze všech pokladů, které našly v pytlíčkách, sestavit obrázek něčeho, co mají rádi, na co vzpomínají nebo jak se cítí. Vznikla neuvěřitelná přehlídka výtvorů s motivy moře, radostných úsměvů, zvířat či oblíbených postav. 

GALERIE výtvorů

A jak to vypadalo ve druhém trojročí? 

Zahájení školního roku bylo ve znamení překvapení a hodnocení. Tím největším překvapením byla úplně nově vybavená a uspořádaná třída. Je vidět, že tady už budou pracovat velcí „studenti“. 

První školní den děti otevíraly dopisy se svými cíli, které si psaly v den magického datumu 22.2.2022. Každý si tak mohl sám vyhodnotit nejenom to, co se mu podařilo splnit, ale i to na čem by ještě mohl zapracovat. Pomocí karet Výchova ke ctnostem si děti začaly vytvářet myšlenky, jaké ctnosti dětem pomohou dosáhnout vlastních cílů (např. jak uspět ve škole, získat nové vědomosti, překonat strach z obtížného učiva). 

Druhý den se už děti plně pustily do práce. Začaly si šít své sešity na kosmickou výchovu a čtenářský deník na angličtinu. 

Děti se tedy v prvních školních dnech pustily s chutí do práce a my jim přejeme, aby jim objevování dělalo radost celý rok.