Přeskočit na obsah

Cyklovýlet do Výzkumného ústavu Holovousy

V květnu jsme využili jednoho slunečného dne a společně prvňáčci s druháky jsme se vydali do blízkých Holovous na kolech. Pro některé prvňáčky to byla velká zkouška, avšak mnozí už cyklistické dovednosti bravurně zvládali. Zdárně a bez úrazu jsme dorazili do Výzkumného ústavu, kde jsme měli domluvenou exkurzi.

Dozvěděli jsme se spoustu užitečných informací o samotném výzkumném ústavu a jeho činnosti. Dokonce jsme mohli nakouknout i do laboratoře – oddělení ochrany ovocných plodin, kde už na nás čekal průvodce pan ing. Michal Skalský, tatínek našeho prvňáčka. Ukázal nám nejznámější škůdce a choroby ovocných plodin. Dokonce jsme měli možnost sledovat kladení vajíček slunéčka sedmitečného v přímém přenosu pod mikroskopem.

Po krátké svačince jsme se vydali společně do sadu, kde jsme si vyzkoušeli odebírání vzorku zeminy a nachytání několika škůdců nebo jejich sklepání do speciálního vaku. Pozorovat robota, který umí úplně sám vyplet přebytečný plevel okolo stromků, byl také zážitek. Prostě to byla paráda a my moc děkujeme za skvělý zážitek. Zrodí se nějaký nový vědec?? Kdo ví… 😊