Přeskočit na obsah

Detektiv Johny Velká Lupa a případ ztraceného svícnu

Vzácný svícen ukradený z hradu Pecka se podařilo úspěšně vrátit do správy hradního muzea. Postaral se o to slavný detektiv Johnny Velká Lupa společně s partou nadšených Montessáků. 

V průběhu třetího zářijového víkendu se děti z Montessori tříd ze ZŠ Na Habru společně s rodiči a sourozenci zapojili do rozsáhlého pátrání. Snímali jsme otisky prstů, vlastnoručně vyrobenou baterkou osvěcovali půdní i sklepní prostory, luštili vzkazy psané mlékem a hledali stopy zločinců. Při lesní bojovce jsme našli mnoho důkazů. V okamžiku, kdy už byl pachatel rozrušený došlo i na střelbu. Museli jsme tedy zastavit tepenné krvácení. Na konci pátrání všichni vyšetřovatelé v divoké honičce pro čísla získali tajný kód k zámku kufru, kde byl ztracený svícen ukrytý.  Detektiv Velká Lupa jej za potlesku nadšených dětí a rodičů slavnostně zvedl nad hlavu. A děti si pak na nalezený artefakt mohly za odměnu sáhnout. 

Společně jsme si užili nejen důmyslnou detektivní hru, ale také ukázky Montessori vzdělávání, zábavné a akční rozcvičky, či společné povídání a zpívání u ohně za doprovodu kytaristů, basy a tamburíny. Deštivé počasí nám náladu příliš nezkazilo, všichni byli stateční a díky pestrému programu a příjemné atmosféře na sobě nedali znát nepohodu. Za rok se opět těšíme na stmelovací akci, kterou už tradičně pořádá Spolek Montessori Hořice v nedalekém kempu Pecka.