Přeskočit na obsah

Montessori v ČTK

Poslední květnový den se děti z Montessori tříd vydaly na nezapomenutelný celodenní výlet do Prahy. Hlavním cílem jejich exkurze byla návštěva Akademie ČTK. Během dne se děti seznámily s chodem České tiskové kanceláře a měly jedinečnou příležitost vidět práci novinářů na vlastní oči.

Přivítala je skupina zkušených novinářů v čele s generálním ředitelem ČTK a představili jim fascinující svět médií. Děti se dozvěděly spoustu zajímavých novinek o procesu získávání a zpracování zpráv, o tom, jak novináři hledají informace a jaké jsou jejich povinnosti při tvorbě vyváženého zpravodajství.

Poté děti navštívily zpravodajskou redakci, kde viděly novináře při práci. Byly svědky živého vysílání a sledovaly, jak novináři rychle a precizně pracují na aktuálních událostech. Některé z dětí se ptaly novinářů na jejich práci a zajímaly se také o zajímavé příběhy, které zažili.

Další zastávkou byla sportovní redakce, kde se děti seznámily s novináři specializujícími se na sportovní události. Viděly, jak se připravují zprávy o fotbalových zápasech, tenisových turnajích a dalších sportovních akcích. Někteří novináři dokonce ukázali dětem své fotografie z velkých sportovních událostí a vyprávěli jim o tom, jak se jim podařilo zachytit ten pravý okamžik.

Po návštěvě Akademie ČTK se děti vydaly na procházku po malebných pražských uličkách skrývajících bohatou historii. Jejich první zastávkou bylo Václavské náměstí, které je srdcem Prahy. Děti obdivovaly monumentální sochu svatého Václava na koni – symbol náměstí.

Dalším zajímavým místem na jejich cestě bylo Staroměstské náměstí. Tam se děti podívaly na slavný pražský orloj, který je jedním z nejstarších a nejvíce známých orlojů na světě. Zaujalo je, jak každou hodinu odbije a ukáže se na něm malá parafráze české historie.

Výlet pokračoval přes neméně známý Karlův most, který je jedním z nejvýznamnějších památek Prahy. Děti si prohlížely sochy, které lemují most, a poslouchaly příběhy o jeho stavbě. Při přechodu mostu si užívaly nádherné výhledy na Vltavu a historické centrum Prahy.

Na Kampě, malebném místu na břehu Vltavy, si děti odpočinuly na zelené trávě a užívali si nezapomenutelnou atmosféru tohoto místa.

Celodenní výlet dětí z Montessori tříd v Praze byl plný dobrodružství, zábavy a nových zkušeností. Díky návštěvě Akademie ČTK měly jedinečnou příležitost nahlédnout do světa novinářů a pochopit, jak vzniká zpravodajství. Procházka po Praze pak přinesla dětem neopakovatelný pohled na historické památky a krásy města.

Tento výlet zanechal v dětech nejen vzpomínky, ale také obohatil jejich vědomosti a zvýšil zájem o svět médií i historii. Věříme, že takovéto akce budou i nadále součástí jejich vzdělávání a budou pro ně zdrojem inspirace a radosti.