Přeskočit na obsah

Olympijské hry

Olympijské klání v Montessori

Olympijský výbor se usnesl, že letos se dne 9. 2. 2022 uskuteční olympijské hry i v Montessori třídách při ZŠ Na Habru! Hurrrá!!! 😊 „Drželi jsme se olympijského hesla Citius, Altius, Fortius – Communiter, v překladu Rychleji, Výše, Silněji – Společně. Pro nás slovo SPOLEČNĚ mělo obrovský význam, protože největší radost nám udělalo pozorovat děti, jak si navzájem pomáhají a fandí“, shrnula akci průvodkyně Lucie Westfálová. 

Ráno si žáci se svými průvodkyněmi povídali o vzniku olympijských her a symbolech. Mezi symboly patří olympijské kruhy, vlajka, heslo, oheň, pochodeň, hymna a emblémy. Při poslechu olympijské hymny společně všichni s úctou povstali. Poté se děti rozdělily do pěti věkově smíšených družstev podle barev olympijských kruhů. Každé družstvo reprezentovalo jeden světadíl a vyobrazilo si ho na svou vlajku. 

Vytváření vlajky
Vytváření vlajky týmu „Afriky“

Když byly veškeré přípravy dokončeny, vyšel slavnostní olympijský průvod směrem k tělocvičně – dějišti her. Na začátku průvodu nadějných olympioniků nechyběla nezbytná pochodeň, na konci průvodu pak vlál obrovský transparent s olympijskými kruhy.

Přesun družstev do dějiště her – nechyběla ani olympijská pochodeň a olympijská vlajka.

Přestože v tělocvičně nebyl sníh ani led, děti se s nadšením pustily do sportovních klání. Soutěžilo se v curlingu, rychlobruslení, běhu na lyžích a biatlonu. Nutno říct, že výběr sportovního náčiní byl velmi nápaditý, a žáci se na jeho výrobě mohli také podílet. Po závěrečném vyhlášení výsledků zbyl čas i na „skok na lyžích bez lyží“ – oblíbenou disciplínu, jejíž provedení bylo oceňováno smíchem.