Přeskočit na obsah

Pecku navštívily Rychlé šípy

Letošní setkání rodičů a dětí z Montessori tříd ZŠ Na Habru proběhlo v duchu Foglarových Rychlých šípů. Kdo by řekl, že tajemná Stínadla máme jen kousek za hradem Pecka. No, považte?!  

V klubovně Rychlých šípů to vře! Dnes byly poprvé v temných uličkách Stínadel. S tlukoucím srdcem a kryti žlutým špendlíkem v klopě. Poprvé se také setkaly s tajemnou postavou Široka a dozvěděly se o ježkovi v kleci. Slíbily nám, že nás všechny zítra vezmou s sebou, abychom se o všem mohli na vlastní oči přesvědčit. Paráááda!!! Nemůžu dospat rána. Už aby to bylo!

V sobotu po snídani se vyráží. Připevnit žlutý špendlík a tím splynout s okolím. A dobrodružná výprava začíná. Nejprve prolézáme – a to doslova – tajnou chodbou ve Stínadlech a pak stoupáme s pomocí lana do věže zvonice. Právě do té, kde nebohý Jan Tleskač spadl a zemřel. Nikdo přesně neví, jak se to stalo. Musíme být opatrní. Pozor! Ztrouchnivělý schod! Ve věži nalézáme zbytek deníku a po rozluštění šifer zjišťujeme, že návod na létající kolo je ukryt v ježkovi v kleci.

Tak a teď musíme nutně nalézt Široka. To on má u sebe ježka v kleci. Po obědě vyrážíme po jeho stopách. Žlutý špendlík už je samozřejmost. Široko byl nějaký roztržitý, protože po cestě poztrácel 14 předmětů. Raději je necháváme na místě, ale pamatujeme si je všechny velmi dobře. Může se to hodit. Široko je hbitý, přeskakuje ze střechy na střechu a dál nám uniká. Skáčeme tedy za ním. Hmmm – teď to asi neodhadl, krvácí. Učíme se, jak ošetřovat rány a zlomeniny a dáváme zraněným kamarádům první pomoc. Naštěstí tábor už není daleko.

U večerního slavnostního ohně, který zapalují Rychlé šípy, však tajíme dech. Přijde? Dodrží svůj slib? S vnitřním rozechvěním se opatrně rozhlížíme. A pak se ze tmy skutečně vyloupne černá postava s bílou maskou na tváři. Široko! Vydechujeme. Přišel! Slíbili jsme mu, že mu neublížíme. V jedné ruce drží ježka v kleci a v té druhé nám podává medaile na upomínku našeho přátelství a prožitého dobrodružství. Děkujeme!